Yeni Adımlar ve Başlangıçlar

İnsan hayatında bazı anlar var ki; o zaman diliminde mutluluğun, hüznün, sevincin ve stresin her tonunu yaşar. Bugünlerde ben böyleyim 🙂 Hayatıma yeni şeyler katarak yeni bir ufka doğru yola çıktım. Bunlardan biri de şuan okumakta olduğunuz blog yazısının yayınladığı mecra; www.atayali.com, yani kişisel web sayfam.

Kişisel Web Sayfa Oluşturma ve Blog Yazarlığı Serüvenim

2010-2011 döneminde internette başladığım yazın hayatında ilk blog sayfamı Google şirketinin hizmet verdiği blogspot üzerinden açmıştım. Sanırım ismi hayatididikle.blogspot.com.tr. Evrende bir şeyler bırakabilmek en azından bir dijital çağda birkaç yazımın olması amacıyla açmıştım. Daha sonra www.aliatay.net web sayfasına geçiş yapmıştım. Ancak üniversite hayatı ile birlikte iş hayatı da devreye girince yeterince blog yazmaya zaman ayıramamıştım. Bu nedenle kişisel blog yazma işine son vermiştim.

Kişisel blog sayfasında hayatın her alanıyla ilgili farklı şeyler yazmak ciddi emek ve zaman isteyen bir uğraş. Ben de severek ve heyecan duyarak okumakta olduğum hukuk alanıyla ilgili bir şeyler yazmak istedim. Hukuk alanında yazabileceğim bir site açma fikri yeşerince www.atay-atay.com adresini satın aldım ve yazmaya başladım. Ancak bu web sayfası da uzun süreli olmadı ve atayatayhukuk.wordpress.com adresine geçiş yaptım. Hem ücretsiz hem de hazır temalar ile kolayca kurulum yapılabilmesi nedeniyle atayatayhukuk blog sayfasında kısa bir süre içinde 20 tane yazı yayınladım.

Bugün…

Bugün geldiğim noktada hem şehir değiştirmiş olmam hem de yeni bir girişimde bulunmam (ilerleyen zamanlarda hepsini yazacağım), kısacası hayatımda yepyeni beyaz sayfalar açmam nedeniyle blog sayfamı yenilemeye karar verdim. İnşallah bundan sonra bu adreste uzun yıllar birlikte olacağız.

Bir blog yazarına sorulan en önemli sorulardan biri olan ‘peki ne yazacaksın’ sorusunu duyar gibi oldum ve cevabım:

“Hayata dair hemen hemen her şeyi yazacağım”

Sevgilerle…

Ali ATAY

Bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir

Comments (4)

  1. Mustafa Atalay

    Cevapla

    Sevgili Ali, bundan sonrasında da yazılarını zevkle takip etmeye devam edeceğim. Başarılarının artarak sürmesi dileklerimle… Av. Mustafa Atalay

  2. Şevval Çam

    Cevapla

    Yolun açık olsun. Senin düşüncelerin ve vizyonunun daha fazla insanın yolunu aydınlatmasi lazım. Yazmayı asla bırakma.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox: